Bezpieczeństwo

Poniżej przedstawiamy kilka istotnych zasad wpływających na bezpieczeństwo Sprzedającego i Kupującego.

ADMINISTRATOR serwisu nie pośredniczy w transakcjach pomiędzy UŻYTKOWNIKAMI serwisu aukcyjnego. ADMINISTRATOR serwisu aukcyjnego www.komisnurkowy.pl dokłada wszelkich starań, by korzystanie z serwisu było bezpieczne dla Użytkowników, zarówno Kupujących, jak i Sprzedających, jednakże prosimy o zapoznanie się z poniższymi sugestiami oraz zachowanie zdrowego rozsądku przy dokonywaniu transakcji.

DLA SPRZEDAJĄCEGO:

  1. Zalecamy odbiór osobisty i płatność przy odbiorze. Jeżeli jednak jest to niemożliwe lub z różnych przyczyn chcesz sfinalizować transakcję w inny sposób poczekaj, aż przelew od Kupującego zostanie zaksięgowany na Twoim koncie. Jeżeli rozważasz umożliwienie Kupującemu płatności za zakupiony Produkt poprzez inne bramki płatnicze, zapoznaj się z ich Regulaminem lub skontaktuj się z udostępniającymi ich podmiotami celem zapewnienia maksymalnej ochrony Twojej transakcji.
  2. Zachowaj ostrożność, jeśli Kupujący nalega na natychmiastową wysyłkę i obiecuje dosłać potwierdzenie przelewu później.
  3. Jeżeli zdecydujesz się na odbiór osobisty, zalecamy spotkanie się z Kupującym w bezpiecznym miejscu, najlepiej w czyimś towarzystwie.
  4. Jeżeli nie znasz osobiście Kupującego, nie umawiaj się na odbiór osobisty we własnym domu.

DLA KUPUJĄCEGO:

  1. Zalecamy odbiór osobisty i płatność przy odbiorze. Jeżeli jednak jest to niemożliwe, a Sprzedający oferuje inne sposoby płatności (tzw. bramki płatnicze), dokładnie zapoznaj się z ich Regulaminem lub skontaktuj się z udostępniającymi je podmiotami celem zapewnienia maksymalnej ochrony Twojej płatności.
  2. Bądź ostrożny, jeżeli Kupujący w swojej aukcji przedstawia zdjęcia Produktu z internetu, strony producenta - poproś o zdjęcia oferowanego Produktu.
  3. Przy odbiorze osobistym, zwłaszcza jeśli zabierasz ze sobą większą ilość gotówki, zachowaj ostrożność, zalecamy spotkanie się ze Sprzedającym w bezpiecznym, publicznym miejscu, najlepiej w czyimś towarzystwie.
  4. Przed dokonaniem płatności za zakupiony Produkt, sprawdź go dokładnie czy jest zgodny z opisem, nie jest wadliwy lub uszkodzony oraz upewnij się, że nie pochodzi on z kradzieży, poproś Sprzedającego o dowód zakupu, jeśli masz wątpliwości.
  5. Zachowaj szczególną ostrożność, jeżeli Sprzedający unika podania swoich danych, oferuje przedmiot w bardzo zaniżonej cenie lub usilnie namawia na jak najszybsze sfinalizowanie transakcji.